Įspūdžiai iš pasaulio kavos ragavimo čempionato

Dar tik prieš gerą savaitę grįžome iš kavos festivalio Berlyne. Kiek nurimus emocijoms, su visais Kavelės draugais, norisi pasidalinti įspūdžiais ir išmoktomis pamokomis iš kavos ragavimo pasaulio čempionato.

Festivalis

Berlynas. Kavos scena čia žydi jau seniai. Šiemet didžiausias kavos festivalis Europoje buvo surengtas būtent šiame mieste. Festivalio parodoje / mugėje  dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių. Vyko ir 4 kavos pasaulio čempionatai. Man ir Kavelei šis festivalis buvo labai ypatingas, nes vykau atstovauti Lietuvą pasaulio kavos ragavimo čempionate. Festivaliui buvo skirtos net 3 dienos. Visos jos buvo pilnos veiklos, tad nuo ryto iki vakaro laiką leidome festivalyje.

Čempionatas ir įspūdžiai

Aišku, su labai dideliu jauduliu laukėme pirmojo ryto. Reikėjo keltis anksti ir jau 7:30 ryte būti čempionato dalyvių susirinkime. Mus visus supažindino su čempionato tvarka, dar kartą priminė taisykles, leido šiek tiek apsiprasti su scena. Po to prasidėjo laukimo laikas, laikas iki pasirodymo. Pirmą kartą atvykus į pasaulinio lygio kavos renginį nežinai, ko tikėtis, ir stebi visus aplinkui. 45 dalyviai iš įvairiausių pasaulio kampų. Vieni atvykę su didelėmis komandomis, kiti pavieniui. Treti stengiasi nekalbėti su niekuo ir akivaizdžiai turi specialias taktikas. Tačiau visus vienija sportinis azartas. Azartas pasirodyti kuo geriau tarp pasaulio geriausių ragautojų.

Atėjus pasirodymo laikui jaučiausi pasiruošęs. Žinojau, kad treniruotėse padariau tikrai daug. Tie paaukoti savaitgaliai ir vakarai, per kuriuos išragautas ne vienas šimtas puodelių, suteikia pasitikėjimo savo jėgomis. Bet jaudulio tikrai buvo. Prieš pasirodymą laukė interviu, keli klausimai apie Lietuvą ir pirmyn ant scenos. Buvo smalsu ir nekantravau paragauti tą pirmąjį puodelį pasaulio čempionate. Skanu šiais metais, deja, nebuvo, kavos buvo kartokos ir nuobodokos. Jau po pirmojo trejetuko supratau, kad tikrai bus sunku. Skirtumai tarp kavų kartais buvo tokie maži, kad tik lūpų galiukais galėjau juos pajusti.

Šįkart atspėti pasisekė šiek tiek mažiau nei norėjosi, jaudulys padarė savo. Rezultatas – pusė atspėtų: 4 teisingi puodeliai iš 8-ių. Su tokiu rezultatu į antrą etapą pasaulio čempionate, deja, bet nepatekau.

Stipriausias pasaulyje šiais metais buvo Airijos atstovas – Daniel Horbat, pademonstravęs įspūdingą tikslumą ir greitį visuose etapuose. Net ir finale jis per mažiau nei 3 minutes atspėjo 7 puodelius. Didžiausi sveikinimai kolegai. Iškart po finalo su Danieliu pasikalbėjome, jis pasidalino savo treniruočių taktika, keliais patarimais. Taip pat perdavė ir linkėjimus Kavelės skaitytojams.

Su naujuoju Pasaulio čempionu

Tai kas išmokta ir sužinota – neįkainojama

Čempionato patirtis, pamokos, kurias išmokau – neįkainojami dalykai. Universalaus recepto laimėti čempionatą – nėra. Visi dalyviai, su kuriais teko bendrauti, turi skirtingas pasiruošimo taktikas ir dietas. O kai kurie ir išvis jokių dietų nesilaiko. Labai svarbus faktorius yra vidinė ramybė ir “švari” galva. Žinoma, susitvarkymas su jauduliu. Visa tai ateina su patirtimi, kurios man šįkart ir pritrūko. Kitas neįkainojamas dalykas – užmegzti kontaktai. Juk ne kartą esu sakęs, kad man kava – tai ne tik skonis. Kava yra žmonės, o jų pasaulio čempionate ir festivalyje sutikau labai daug ir įdomių.

Kas toliau?

Jau iš daugelio sulaukiau klausimo, o kas toliau? Toliau – “gilyn” į kavos pasaulį. Nebūtinai varžytis, nors to tikrai norisi ir dar tikiuosi, kada nors vėl atstovauti Lietuvą pasaulio čempionate.  Norisi toliau mokytis, gilintis, atrasti skonius ir visa tuo dalintis su kavelės mylėtojais.

Ačiū!

Labai noriu padėkoti savo mylimai žmonai, Astai, už kantrybę, begalinį palaikymą ir supratimą, bei pagalbą treniruotėse. Ačiū šeimos nariams, draugams,  kolegoms ir kavos pasaulio žmonėms už pagalbą, patarimus ir palaikymą. Didžiulis ačiū draugiškiems vietiniams ir užsienio skrudintojams, kurie mane parėmė treniruočių kava. Jūsų parama, pagalba ir draugiškumas labai padėjo. Ir didelis ačiū Lietuvos Ypatingosios Kavos Asociacijai ir visiems, kas savanoriaudami padeda, už organizuojamus Lietuvos čempionatus ir galimybę išvykti į pasaulio čempionatą.