Pirmieji susitikimai

Labai gera ir džiugu, kad jau įvyko pirmieji susitikimai su Jumis, Kavelės draugais. Vos tik Ignas grįžo iš Kenijos kavos kelionės, norėjome iškart su visais susitikti ir pasidalinti įspūdžiais.

Vilnius. Įspūdžiai iš kelionės Kenijoje

Pirmasis susitikimas įvyko Vilniuje, jaukioje „Coffee1“ kavinukėje. Susirinkusių nebuvo daug, tačiau tie, kurie atėjo buvo labai smalsūs ir jau tikrai nemažai žinantys apie kavą. Tačiau ir juos pavyko nustebinti pasakojimais, nuotykiais Kenijos kavos ūkyje. Kartu ragavome kavos uogų arbatą, kavamedžio lapų arbatą ir kavą, kurios pasaulyje yra vos keletas maišų. Viskas atsivežta iš Kenijos organinių, mažų kavos ūkių.

Rokiškis. Pažintis su ypatingąja, rūšine kava

Kadangi Kavelė žadėjo lankytis ir mažesniuose miesteliuose, tai antrasis susitikimas vyko Kavelės įkūrėjų gimtajame mieste – Rokiškyje, kavinėje „Pupelė„.

Buvome labai labai nustebinti dėmesiu ir susirinkusių Kavelės draugų gausa. Į Rokiškį  vykome pristatyti ypatingąją, rūšinę kavą. Tai – kava, kuri kiek skiriasi nuo tos, kurią dauguma yra įpratę pirkti prekybos centruose.

Žinoma, miestelėnams buvo smalsu išgirsti ir apie Lietuvos kavos ragavimo čempionatą, kurį, primename, Ignas šiemet laimėjo. Sugriovėme ir ne vieną mitą apie kavą. Taip pat pabaigai palikome ir trumpą pasakojimą apie Keniją.

Labai nudžiugino aklos degustacijos rezultatai. Ragavome įprastą prekybos centrų kavą ir tris rūšines kavas: Brazilijos (šokoladinė, kiek įprastesnio skonio), Etiopijos (rūgštesnė ir uogiškesnė), bei Kenijos (natūraliuoju būdu aprodorota, labai sodri, uogiška kava). Beje, visas jas gaminome paprastu būdu – prancūzišku kavinuku.

Smagu, kad skonių skirtumus jautėme visi. Mūsų paruošta „klasta“ su prekybos centruose parduodama kava neapgavo nieko. Nei vienas iš Kavelės draugų nedavė šiai kavai gero įvertinimo, o nemaža dalis pripažino, kad tai – blogiausia kava iš tądien ragautų. Labiausiai buvo įvertintos Brazilija ir Etiopija, na o išskirtinė Kenijos kava sulaukė tik kelių „fanų“, bet to ir tikėjomės. Nes ji – labai ypatinga, išskirtinio skonio kava. Apibendrinant, panašu, kad Rokiškyje sugriovėme mitą, kad lietuviai mėgsta tik labai kartų kavos skonį.

Norime labai padėkoti „Coffee1“ ir „Pupelės“ kavinukėms už galimybę apsilankyti ir ten susikviesti smalsuolius, besidominčius kavele. Dar kartą dėkojame atvykusiems pasimatyti. O mes jau planuojame kitus susitikimus, tad sekite mūsų naujienas čia, Facebook ir Instagram paskyrose.

Jei norite Kavelės komandą pasikviesti į savo miestą, rašykite mums labas@kavele.lt ir siūlykite vietas, kavinukes su kuriomis galėtumėme susisiekti ir Jus ten pakviesti.

Nuotraukos: Andrius Stanys